• naše weby..
  • ..
  • .
Téma

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

Vsetín: Město testuje bezpečnostní tlačítka pro seniory

Senioři, kteří trpí zdravotními problémy, a také ti, kteří žijí v domácím prostředí osaměle, jsou ohroženi drobnými nehodami, pády a úrazy, a často se stává, že si nejsou schopni ve svém stavu přivolat pomoc. Těmito fakty se zabývá sociální odbor města a na svém jednání to potvrdila i Bezpečnostní rada obce, kdy byla projednávána skutečnost, že případů domácích úrazů osamělých seniorů ve Vsetíně přibývá.

Radnice se proto rozhodla řešit tento problém a pomoci tak seniorům prostřednictvím bezpečnostních tlačítek, která by jim měla v těchto mnohdy život ohrožujících chvílích pomoci. „Během března probíhá testovací provoz zařízení u tří vybraných seniorů. Zkoušet se budou celkem dva systémy, ze kterých se dle zkušeností testujících vybere ta uživatelsky nejpřívětivější varianta,“ popsala místostarostka Simona Hlaváčová.
¨
Do testovacího provozu jdou dvě varianty: malé zařízení, které si může majitel zavěsit na krk a náramkové hodinky. Obě jsou opatřena SIM kartou a v případě, že uživatel zmáčkne nouzové tlačítko, je okamžitě informována Městská policie, která na vzniklou situaci reaguje. „Po zmáčknutí tlačítka jeho uživatelem na přístroj voláme, hovor je spojen automaticky, takže jej majitel nemusí přijímat. Pokud dotyčný neodpovídá a nereaguje, nebo sděluje žádost o pomoc, je k němu vyslána hlídka městské policie, která zajistí vše potřebné,“ vysvětluje ředitel Městské policie Patrik Pecina.

[...]

Související témata ...

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

NSZM: SPOLEČNĚ SI NA TO POSVÍTÍME! – sdílejme i nadále, co se osvědčilo v praxi obcí
[Nový]

SPOLEČNĚ SI NA TO POSVÍTÍME! – sdílejme i nadále, co se osvědčilo v praxi obcí

NSZM

Litoměřice: Lidé pomáhají se šitím roušek

Lidé pomáhají se šitím roušek

Litoměřice

Chrudim: Pomoc osamělým seniorům

Pomoc osamělým seniorům

Chrudim

Chrudim: Rescue point v Městských lesích

Rescue point v Městských lesích

Chrudim

Vsetín: Město rozjelo dodávku potravin seniorům

Město rozjelo dodávku potravin seniorům

Vsetín

Slaný: V novém vzdělávacím centru se děti učí, jak předejít požáru

V novém vzdělávacím centru se děti učí, jak předejít požáru

Slaný