• naše weby..
  • ..
  • .
Téma

Dobrá praxe / galerie udržitelného rozvoje

Liberec: Aplikace „Chytře na cestu“ pro cyklisty i chodce

Aplikaci pro mobilní zařízení pod názvem „Chytře na cestu“ spustilo v těchto dnech statutární město Liberec.

Primárně funguje jako navigace pro cyklisty, pomáhá najít ideální trasu v často nepřehledných městských podmínkách. Dokáže chytře kombinovat cyklistickou, pěší i městskou veřejnou dopravu. Jde o aplikaci upravenou speciálně pro Liberec a Jablonec nad Nisou.

Program umí nabídnout tři varianty trasy v kombinaci s využitím MHD. Dokáže hlásit problémy na cestě a zajímá se například i o to, na jakém typu jízdního kola hodláte vyrazit.

Pro cestu z bodu A do bodu B zobrazí varianty, které se liší rychlostí i komfortem. Můžete zvolit nejpříjemnější trasu, u které se nejméně nadřete, často ale bývá pomalejší. Zlatou střední cestou je alternativní trasa, která poskytuje kompromis mezi rychlostí a pohodlím. Nejrychlejší trasa obvykle využívá úseky s vyšší intenzitou automobilové dopravy, takže není tak komfortní, je ale zaručeně nejrychlejší.

Při plánování cesty jsou důležité ještě další informace. Před vyhledáním trasy můžete nastavit, zda hodláte jet na silničním, horském, skládacím nebo na kole s elektropohonem. Zároveň lze ve vyhledávači zvolit trasy mimo rušné úseky, strmá stoupání či schody. Aplikace je také propojená se systémem sdílených kol „Rekola“, který v Liberci funguje od března 2018. Trasy pro pěší i cyklisty je možné kombinovat se spoji MHD.
[...]

Související témata ...

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Hodonín: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Hodonín

Kraj Vysočina: Projekt Vysočina BezBariér

Projekt Vysočina BezBariér

KRAJ VYSOČINA

Prostějov: „Městský“ cyklobus

„Městský“ cyklobus

Prostějov

Orlová: Víceúčelový parkovací objekt

Víceúčelový parkovací objekt

Orlová

Kroměříž: Bezbariérová MHD

Bezbariérová MHD

Kroměříž

Vsetín: Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Cyklostezka jako součást průmyslové zóny

Vsetín